Jak vyčistit nerez rychle a bez námahy?

Nerez – chladná ale symbolizující čistotu a moderní vzhled

A právě v oné čistotě často vězí háček. Chcete-li, aby Vaše digestoř a jiné domácí spotřebiče zase zářily jako nové bez otisků prstů. Stačí znát pár triků, které Vám usnadní práci. A jaké triky to jsou?

Jak vyčistit nerez?Neutrácejte tisíce za nejistý výsledek

Regály v drogeriích se jistě prohýbají pod množstvím přípravků na nerezové povrchy. Každý slibuje, že vyčistí vše do puntíku, ale můžeme jim věřit?

 

Než utrácet stokoruny zbytečně, vyzkoušejte nejdřív pár babských rad, které jsme pro Vás sesbírali od zkušených hospodyněk.

Dětské vlhčené ubrousky i slupky od brambor

Nevěřili byste, čím vším ženy čistí své kuchyně. Například se velice osvědčily vlhčené ubrousky, které maminky používají na prdelky svých miminek. Párkrát dětským ubrouskem přejedete mastný povrch, přeleštíte papírovým ubrouskem a máte hotovo. Pokud bojujete s vodním kamenem, poslouží Vám obyčejná octová voda.

Na otisky prstů a jiné šmouhy si připravte mýdlovou vodu. Po ní ale budete muset použít ještě speciální leštidlo na nerezové povrchy.

Všemocný ocet a voňavý citrón

Jak vyčistit nerez?Na nádobí a příbory z nerezi vyzkoušejte citronovou šťávu se špetkou soli, jedlou sodu nasypanou na hadřík nebo již zmíněný ocet naředěný vodou. Je-li špína nebo zašlost již staršího data, vyzkoušejte kombinaci vroucí vody a kypřícího prášku.

Příbory vhoďte do hrnce s vroucí vodou smíchanou s kypřícím práškem a nechte je tam pár minut vykoupat. Uvidíte, že se budou zase lesknout jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Budete mít k obědu brambory a Váš dřez už dávno nevypadá jako nový? Nebojte se oloupat brambory přímo do dřezu. Mnohé ženy právě slupkami od brambor leští své nerezové dřezy. Po umytí dřez jednoduše vypláchnete studenou vodou a doleštíte zmačkanými novinami.

Jak vyčistit nerez?

Můžete v drogerii nechat jednodenní výplatu, ale rozhodně nemusíte. Nejdřív vyzkoušejte naše rady a tipy a uvidíte sami, jestli si ještě někdy půjdete koupit předražené značkové přípravky plné chemikálií.